?

Log in

No account? Create an account

Liberté, égalité, fraternité

« previous entry | next entry »
30th of Jul, 2011 | 12:00 am

"Cвобода, рівність, братерство - або смерть" - саме цей заклик французької революції сьогодні вже давно вмер в сучасній Франції. Можливо через те, що там зараз кольорових рібят більше ніж трушних галлів, а може через те, що ці галли споганились та стали пафосними та блакитнокровними, або може через те, що до сьогоднішніх днів дожила лише перша частина фрази, а друга була загублена десь в роки світових війн та депресій, що привело, до втрати нею єдності та основного сенсу.

Але я не про французів, я про нас, тобто українців. Хотів я написати невелике повідомлення про корпоративну культуру наших держслужбовців, але ідучи вчора додому темними вулицям Києва і згадуючи цей слоган, зрозумів, що це якраз те, чого цим держслужбовцям, та й взагалі нам всім, не вистачає для щасливого життя: рівності та братерства (свобода все-таки трошки не клеється, от блін, пропав пост)

Справді, коли звертаєшся до будь-яких державних установ, то складається враження начебто ти їх колись обікрав, а міліція тебе не спіймала. І тепер вони на тебе злі, і всіляко показують, що ти їм щось винен і що ти якесь Г. А те, що вони роблять - це велика для тебе послуга від них, богів, що замість божественних нектарів п'ють хабарі від громадян. (рібята зовсім забувають, що це з наших грошей вони зарплатню отримують, та і хабарі теж - але для укр. це ок).

За останні місяць мені довелося обходити купу всіляких бюрократичних установ: МОНМСУ, МВД, МЗС, МінЮст... І всюди те саме: ти гівно, всі хочуть витягти з тебе гроші, на зустріч ніхто не піде, нікому ти нецікавий.

Наприклад в МЗС мене запитали чи потрібна мені справка терміново, чи я хочу почекати, але заплатити в 5 разів менше. Я сказав, що почекаю. Як потім виявилося, ніякої різниці в часі між "терміново" і "нетерміново" немає. МЗС просто намагається вибити з тебе кеш таким от способом.

Але МОНМСУ пішли ще далі, вони справді навмисне держать у себе твої документи, щоб люди платили за "терміново".

Або МВД - єдина контора, що видала мені справку безкоштовно. Але я відчував, що щось тут не те. Так і виявилось: прийшовши через тиждень за бумажкою, виявилось, що молода держслужбовиця видає справки лише протягом 15 хвилин в день (ололо), а потім з успєхом валить в сусідній кабінет і там сидить собі. Я запізнився на 5 хвилин. Після майже годинного очікування, та обіцянки хабара однією з клієнток, що теж запізнилась, наш славний держслужбовець все ж таки ліниво виліз зі своєї нори і ісполніл долг.

Так от, якби всі ці бюрократи будували свою корпоративну культуру за вищезазначеним принципом, то все було би сонячно.
Тут можна закінчити, але я все-таки не промовчу про повну безглуздість їх існування: отримують гроші невідомо за що. Всі ті бумажки можна було би легко видавати з одного вікна і безкоштовно, або взагалі зробити так, щоби вони були непотрібні. Наприклад проставлення печатки апостилю (легалізація для міжнародних установ) на диплом коштує багато грошей і часу. Але скажіть мені, чому просто не видавити студентам нормальний диплом, що не потребує додаткових печаток?? (ну тут ясно, що ціла армія бюрократів з цього живе, а ще купа посередників та людей, що стоять над цими установами, і охоронець з вусами)

Але пост взагалі не про це мав бути :) А про те, який все-таки контраст існує між культурою роботи з людьми в українських держустановах та в НаУКМА. Ні справді, в нашому університеті працює купа чудових людей, що готові тобі допомогти та піти на зустріч, незалежно від того, хто ти: студент, абітурієнти чи щось там інше. Питання: що формує таку культуру спілкування з людьми? На мою думку, це починається зверху, тобто з Президента (Квіта звісно, не Віті). Я реально не очікував того, наскільки привітними та зацікавленим є люди секретаріату Квіта в тому, в чому ти зацікавлений. І тим більше не очікував, що коли ти просиш підписати терміново заяву (з доволі зухвалими побажанням, що не відповідають правилам НаУКМА) - Квіт іде тобі на зустріч і реально терміново підписує. Оце і є рівність та братерство. З цього треба починати і тоді все буде ок.
 

 

Link | Leave a comment |

Comments {0}